Warsztaty z pierwszej pomocy dla najmłodszych

W poniedziałek (26.09.2022) i we wtorek (27.09.2022) odbyły się pierwsze z pięciu spotkań w ramach warsztatów Drużyna Ratownika Juniora. Innymi słowy dzieciaki z klas 1-3 uczą się, jak udzielać pierwszej pomocy. Duża dawka wiedzy i praktycznego działania. Pierwszapomoc-24.pl to przedsięwzięcie ludzi z pasją do ratowania życia i dzielenia się wiedzą, którzy opracowali program warsztatów i szkoleń dla dzieci, wierzą, że właściwe reakcje na zagrożenie mogą być kształtowane od najmłodszych lat. Pierwsze spotkanie było dynamiczne i niezapomniane. Dzieci miały okazję zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w miejscu zdarzenia, dowiedziały się, jak ważne przy ratowaniu życia jest bezpieczeństwo własne, uczyły się jak wzywać pomocy i przekazywać informacje. Poza samą wiedzą teoretyczną w praktyczny sposób ćwiczyły sprawdzanie oddechu, wykonywały resuscytacje krążeniowo oddechową z użyciem AED oraz nauczyły się, jak poprawnie przekręcać nieprzytomną osobę z pozycji brzusznej na plecy. To był naprawdę bardzo rozwojowo i wartościowo spędzony czas.

This slideshow requires JavaScript.