Wiwat Niepodległa! szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali okolicznościową wystawę pod hasłem ,,Drogi do Niepodległości” oraz montaż słowno-muzyczny pod tytułem „ZA WASZĄ WIARĘ, KTÓRA KŁAMAĆ NIE UMIE, ZA WASZĄ WIARĘ, KTÓRA DAŁA WAM CZYNY…”. Zaprezentowali w nim długą i trudną drogę walki o wolną Ojczyznę-naznaczoną niejednokrotnie krwią i poświęceniem pokoleń Polaków. Akademia miała podniosły i patriotyczny charakter. Wyraźnie podkreślono jakże dzisiaj aktualne słowa, że ,,wolność nie jest dana raz na zawsze”, a naszym obowiązkiem jest pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy w tamtych czasach oddali życie za Ojczyznę. W związku z obchodami Święta Niepodległości w szkole został zorganizowany również konkurs pod hasłem ,, Współczesny patriotyzm”.

Mamy przyjemność przedstawić jego wyniki:

I miejsce Maciej Bartosz- Białoskórski kl. 8c

II miejsce Urszula Bojakowska kl.7b

III miejsce Eryk Walicki  kl. 7b

Nagrodzonym-jeszcze raz gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Uwieńczeniem szkolnych obchodów, w ramach akcji „Szkoła do hymnu”- wszyscy uczniowie wspólnie odśpiewali hymn państwowy.