Wróżby Andrzejkowe w świetlicy szkolnej

W kalendarzu wiele jest dat związanych z najprzeróżniejszymi świętami, rocznicami czy ważnymi wydarzeniami, o których warto pamiętać. Sporo świąt daje nam okazję do zabawy, a inne budzą nostalgię lub przypominają o rzeczach ważnych.

Jednym ze świąt, które kojarzą się z dobrą zabawą, są Andrzejki, obchodzone w noc z 29 na 30 listopada.

Wróżba to czynność wykonywana przy pomocy specjalnych rytuałów, przedmiotów i tradycyjnych technik, mająca na celu przepowiedzenie przyszłości.

Na potrzeby andrzejkowej nocy, powstało wiele niezwykłych wróżb. Od niezwykle prostych i naiwnych, aż po skomplikowane rytuały i obrzędy. Niektóre z nich bawią nas do dzisiaj… uczennice klasy 4a przygotowały kilka wróżb andrzejkowych by móc wspólnie celebrować Andrzejki razem z uczniami przebywającymi w świetlicy o poranku. Wszyscy dobrze się bawili i wywróżyli sobie wspaniałą przyszłość.