Piątkowe spotkania z historią

10 lutego podczas popołudniowych zajęć wolontariatu historycznego, w szkole gościli członkowie Tradycyjnego Oddziału C. i K. Regimentu Artylerii Fortecznej No. 2 barona Edwarda von Beschi-Twierdza Kraków-p. Magdalena Jaskółowska, p. Przemysław Jaskółowski, p. Cezary Zoń. Członkowie Regimentu przedstawili uczniom temat: ,,Walka o granice państwa polskiego”. Niezwykle ciekawej prelekcji towarzyszyły pokazy uzbrojenia, orderów i odznaczeń oraz strojów charakterystycznych dla tego okresu. Uczniowie mogli ,,dotknąć historii”.

Spotkanie 10 lutego otwiera cykl ,,Piątkowych spotkań z historią”, które będą odbywały się cyklicznie-raz w miesiącu w piątek i będą podejmowały ważne zagadnienia z historii Polski. Prowadzącym zajęcia p. Magdalenie Jaskółowskiej, p. Przemysławowi Jaskółowskiemu, p. Cezaremu Zoń serdecznie dziękujemy!