Spotkanie z ciekawym człowiekiem panem Marcinem Koziołem

23 marca 2023 r. naszą szkołę odwiedził autor lektury szkolnej pan Marcin Kozioł. Twórca książek dla dzieci i młodzieży, podróżnik, kolekcjoner starych komputerów, pasjonat. W spotkaniu uczestniczyły klasy 5, to im bowiem w tym roku szkolnym dedykowana jest lektura „Skrzynia Władcy Piorunów”. Wizyta była wypełniona wciągającą narracją, krótkimi filmami, animacjami i zdjęciami. Dużo emocji wzbudziło doświadczenie z wykorzystaniem strzelającej piorunami kuli plazmowej. Spotkanie przebiegało bardzo dynamicznie, dzieci chętnie odpowiadały na pytania autora i same też je zadawały. Dowiedziały się co to jest synestezja i kto może mieć taką moc?

Detektywistyczna lektura szkolna „Skrzynia Władcy Piorunów” z serii: Detektywi na kółkach, a także ciekawostki z dziedziny nauki i eksponaty zaprezentowane podczas spotkania, okazały się strzałem w dziesiątkę.

Dzieci były usatysfakcjonowane ze spotkaniem.