Prawdziwych przyjaciół poznaje się w każdym wieku-wolontariusze z wizytą w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej ,,Nowolipie”

W związku z przypadającym 29 kwietnia Europejskim Dniem Solidarności Międzypokoleniowej nasza szkoła aktywnie włączyła się do działań Centrum Aktywności Międzypokoleniowej ,,Nowolipie”, wspierając kampanię w Tygodniu Międzypokoleniowym pod hasłem ,,Prawdziwych przyjaciół poznaje się w każdym wieku”.

Uczniowie, uczestnicząc w spotkaniach z seniorami uczyli się, jak nawiązać i wzmacniać dialog międzypokoleniowy, jak zacieśniać więź między młodymi i starszymi, jak ważne jest wzajemne wsparcie i szacunek. Rozmowom towarzyszyło hasło Tygodnia Międzypokoleniowego- Prawdziwych przyjaciół poznaje się w każdym wieku.

Gościem specjalnym spotkania był Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy-p. Rafał Trzaskowski. Pan Prezydent również aktywnie włączył się do rozmów z Seniorami i młodzieżą, by zgodnie z ideą spotkania nawiązać nić dialogu międzypokoleniowego.

Organizatorom spotkania serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość udziału w tym ważnym wydarzeniu!