Podsumowanie działań Szkolnego Koła Wolontariatu Historycznego

2 czerwca  w naszej szkole odbyło się spotkanie podsumowujące działania Szkolnego Koła Wolontariatu Historycznego – z udziałem władz dzielnicy–Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Ochota miasta stołecznego Warszawy– p. Grzegorza Wysockiego oraz zaproszonych Gości: członków Zarządu Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego– p. Jacka Antoszewskiego i p. Krzysztofa Pajączka, prof. Leszka  Żukowskiego – członka Rady FPPP, Powstańca Warszawskiego, p. Moniki Mossakowskiej- Biało- kierownika oddziału popularyzacji zasobu archiwalnego w Nardowym Archiwum Cyfrowym, specjalisty ds. edukacji w Narodowym Archiwum Cyfrowym- p. Doroty Bieńkowskiej, członków Tradycyjnego Oddziału C. i K. Regimentu Artylerii Fortecznej Nr 2 barona Edwarda von Beschi-Twierdza Kraków-p. Magdaleny Jaskółowskiej i p. Przemysława Jaskółowskiego, pań ze Stowarzyszenia Kobiet Internowanych, Więzionych, Represjonowanych w Stanie Wojennym- p. Ewy Tomaszewskiej, p. Haliny Morgaś, p. Elżbiety Sadowniczyk, p. Wojciecha Syrockiego- opiekuna w Domu Powstańców Warszawskich, p. Anny Witkowskiej – wolontariuszki w Muzeum Powstania Warszawskiego, przewodniczki po ekspozycji Muzeum, rodziców zaangażowanych w działania wolontariatu historycznego – p. Marleny Kalety – przewodniczącej Rady Rodziców, p. Anny Bartosz – Białoskórskiej, p. Joanny Kilen, p. Marzeny Drachal, p. Anny Kalota oraz uczniów.

Podczas spotkania zaprezentowano działania Szkolnego Koła Wolontariatu Historycznego podejmowane we współpracy z instytucjami i fundacjami działającymi na rzecz edukacji historycznej, których przedstawicieli mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły.

Dyrektor szkoły – p. Anna Kozyra podziękowała zebranym za wieloletnią pomoc i współpracę, wręczyła podziękowania. Uczennice klasy 8a wręczyły Gościom wykonane w ramach Laboratorium przyszłości-tarcze, a dzieci z klasy 1c – samodzielnie wykonane piękne bukiety kwiatów. Spotkanie umilił zebranym występ szkolnego chóru z piosenkami z okresu dwudziestolecia międzywojennego i Powstania Warszawskiego oraz słodki poczęstunek.