Apel Pamięci-uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali okolicznościową wystawę pod hasłem ,,Polacy na różnych drogach do Niepodległości”, gazetkę upamiętniającą Jej Twórców pod hasłem-,,Architekci Niepodległości” oraz montaż słowno-muzyczny, uroczysty Apel Pamięci- w hołdzie Rodakom walczącym o wolną i suwerenną Polskę. Zaprezentowali w nim, jak z patriotyzmu i entuzjazmu, z walki i idei wyłoniła się Nasza Ojczyzna. Pokazali, że być Polakiem na przestrzeni tych 123 lat –oznaczało nie tylko marzyć o wolnej Polsce, ale walczyć o nią, a często i oddać życie. Podkreślili, że wykreślona z mapy Europy –Polska istniała, a domy i rodziny były szczególnymi stróżami polskości, szacunku dla przeszłości. Polacy zawsze pamiętali, że są Polakami. W związku z obchodami Święta Niepodległości w szkole zostały zorganizowane konkursy: ,,List do Architekta Niepodległości” oraz ,,Portret Architekta Niepodległości”. Mamy przyjemność przedstawić ich wyniki konkursu  ,,List do Architekta Niepodległości”:

I miejsce Urszula Bojakowska kl.8b

II miejsce Weronika Chomyn  kl.7a

III miejsce Marta Bednarczyk  kl. 8a

Konkurs: ,,Portret Architekta Niepodległości”:

I miejsce Nikola Kowalczuk kl.8a

II miejsce Safiya Yusupova kl.7a

III miejsce Maria Sójka kl. 7a

Nagrodzonym-gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Artykuły tematycznie nawiązujące do Narodowego Święta Niepodległości pojawiły się również w gazetce szkolnej- ,,Kurierze Ochockim”. Zachęcamy do lektury! Uwieńczeniem szkolnych obchodów, w ramach akcji „Szkoła do hymnu”- wszyscy uczniowie wspólnie odśpiewali hymn państwowy.