Z wizytą w Domu Powstańców Warszawskich

9 listopada 2023r. uczniowie naszej szkoły gościli z wizytą w Domu Powstańców Warszawskich. Młodzież zaprezentowała Mieszkańcom Domu montaż słowno-muzyczny- Apel Pamięci przygotowany w związku z 105 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkaniu towarzyszyły rozmowy z Powstańcami, podczas których szukano odpowiedzi na pytanie: ,,Czym jest współczesny patriotyzm”, chwile refleksji i wzruszeń.  Paniom-Halinie Koseskiej ,,Ali” ze Zgrupowania ,,Krybar” w dzielnicy Powiśle oraz Irenie Olech ,,Reni” -sanitariuszce IV Obwodu AK Ochota młodzież wręczyła symboliczne wiązanki kwiatów jako wyraz podziękowania za trud i poświęcenie w walce o Ojczyznę. Serdecznie dziękujemy Powstańcom Warszawskim i Pracownikom Domu za żywą lekcję historii, możliwość kontaktu z Jej Świadkami-Naszymi Bohaterami!Było to szczególne przeżycie dla Powstańców Warszawskich, którzy wspólnie z młodym pokoleniem celebrowali ważną historycznie datę.

Szczególne podziękowania natomiast kierujemy do naszego przewodnika po Domu Powstańców-p. Zbigniewa Daab ,,Kapiszona”-strzelca w IV Obwodzie AK Ochota oraz p. Ireny Olech ,,Reni” -sanitariuszki IV Obwodu AK Ochota, których losy powstańcze są związane z terenem naszej dzielnicy.