Międzynarodowy Dzień Biegania 5 czerwca

W związku z Międzynarodowym Dniem Biegania, który przypada na 5 czerwca, zachęcamy  wszystkich do aktywności fizycznej. Poprawa kondycji, bicie własnych rekordów, dbanie o zdrowie lub po prostu odskocznia od codziennych czynności – każdy biegacz ma swoje własne postanowienia i założenia związane z treningiem, które dają mu motywację do działania. Bez względu na to, czy biegasz amatorsko bez wyśrubowanych ambicji, czy szukasz nowych sposobów na bicie rekordów – bieganie ma szereg zalet i daje mnóstwo możliwości, aby się rozwijać i konstruktywnie spędzać czas. Jest to sport dla osób w każdym wieku i z różnym zapleczem fizycznym. W tym poradniku poznasz różne odmiany biegania i dowiesz się, jakie zalety niesie ze sobą ich uprawianie.

Co daje bieganie? – zalety uprawiania tego sportu

Podczas biegania, regularnie wychodzisz na świeże powietrze, co w wielu aspektach korzystnie wpływa na stan twojego zdrowia oraz samopoczucie. Bez względu na to, czy preferujesz chodzenie, jogging czy bieganie – każda z tych form aktywności, niezależnie od prędkości, z jaką się poruszasz, jest prosta i przynosi wiele pozytywnych efektów.

Bieganie a zdrowie – korzyści i zalety

Jogging i bieganie pomogą ci w utrzymaniu kondycji fizycznej. Obie te dyscypliny uchodzą za prawdziwe perełki fitnessu, jeśli chodzi o sposób na zdrowy tryb życia. Już umiarkowanie intensywny trening sprawi, że będzie ci łatwiej utrzymać odpowiednią wagę, poprawić kondycję i zapobiec problemom zdrowotnym, powstałym w wyniku zaniku ruchu.

Co daje bieganie? – zalety joggingu dla zdrowia (c-and-a.com)