Ochota świętuje 107. Rocznicę Odzyskania Niepodległości!

Burmistrz Piotr Krasnodębski wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Ochota serdecznie zapraszają Mieszkańców do wspólnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości, które odbędzie się 7 listopada 2025 r. o godz. 10:00 na Placu Narutowicza.

To wydarzenie pozwoli przenieść się w czasy, gdy Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Na Ochocie uczcimy ten dzień z należnym szacunkiem, ale też z radością i dumą z naszej historii.

W programie uroczystości znajdą się m.in.:

  • przyjazd Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz z generałem Józefem Hallerem, premierem Wincentym Witosem i Romanem Dmowskim,
  • wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego,
  • śpiewanie pieśni patriotycznych z udziałem chóru Sonus Innumerabiles pod batutą Artura Backiela,
  • występ Zespołu Tańca Historycznego Chorea Antiqua,
  • złożenie kwiatów pod pomnikiem Gabriela Narutowicza,
  • a także warsztaty z rekonstruktorami, podczas których będzie można:
    • uszyć biało-czerwone opaski na epokowych maszynach,
    • odbić znak Polski Walczącej na metalowym krążku,
    • stworzyć breloczek z historycznej łuski,
    • odlać figurkę w klimacie dawnych czasów.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców – młodszych i starszych – do wspólnego świętowania i uczczenia 107. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

———————————————————————————————————————————————————

Burmistrz Piotr Krasnodębski wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Ochota zapraszają mieszkańców do wspólnego celebrowania 107. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości odbędą się 11 listopada 2025 r. (wtorek).

To wyjątkowy dzień, w którym oddajemy hołd wszystkim, którzy walczyli o naszą wolność. Program obchodów łączy tradycję religijną z elementami kultury i pamięci historycznej:

  • godz. 13:00: Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.
    • Miejsce: Kościół św. Jakuba, ul. Grójecka 38 (plac Narutowicza).
  • ok. godz. 14:00: Koncert Patriotyczny „Sen o Niepodległej”.
    • Wystąpią: Maggie Tunkiewicz-Zakrzewska i Maciej Kłociński. Koncert rozpocznie się bezpośrednio po zakończeniu Mszy Świętej.

Uroczystości zakończy akt pamięci: złożenie kwiatów przy pomniku Gabriela Narutowicza, Pierwszego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.