Szkoła promująca zdrowie

Festyn szkolny pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

W dniu 15 czerwca w naszej szkole odbył się festyn szkolny pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Podczas imprezy zostały przeprowadzone liczne rozgrywki sportowe:  wyścigi rzędów, turniej koszykówki, turniej zbijaka, turniej piłki nożnej. Ponadto, wraz z Fundacją Szczęśliwi bez Cukru w ramach realizacji programu Słodka Rodzina Bez Cukru, zaprezentowany został film „ Cały ten cukier”. Uczestniczące klasy brały również udział w warsztatach robienia słodyczy bez cukru.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, rodzinom za dzielne kibicowanie oraz członkom Fundacji Szczęśliwi bez Cukru za przeprowadzenie słodkich warsztatów, dzięki którym wiemy, jak przygotować słodkości bez użycia cukru.

Ochocki Mundial

W dniach 9 – 10 czerwca odbył się Ochocki Mundial. W międzyszkolnych rozgrywkach wzięły udział 32 drużyny z trzecich klas ze Szkół Podstawowych z terenu Dzielnicy Ochota. Naszą szkołę dzielnie reprezentowały 4 drużyny. Ten wyjątkowy turniej w piłce nożnej odbył się na bardzo wysokim poziomie. Młodym piłkarzom wytrwale kibicowali koledzy i koleżanki ze szkoły oraz całe rodziny. Na pewno dzięki pomocy tak wielkiego grona osób wspierających aż 3 grupy przeszły do 1/8 finałów, a jedna z nich zmierzyła się z trudnym rywalem w ćwierćfinałach.

Chcemy serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom Ochockiego Turnieju za dzielne reprezentowanie szkoły podczas Ochockiego Mundialu!

 

Promujemy zdrowie wraz z naszymi gośćmi z przedszkola!

14.05.2018

Ostatnie spotkanie z przedszkolakami w tym roku szkolnym przebiegało pod hasłem W zdrowym ciele, zdrowy duch. Sześciolatki z Przedszkola 111, które od września staną się uczniami, miały okazję do zasiadania w szkolnych ławkach oraz uczestniczenia w zawodach sportowych i grach zespołowych na boisku szkolnym.

 

19.03.2018

Podczas wizyty w naszej szkole pięciolatki z Przedszkola 111 poznawały zasady zdrowego odżywiania. Wspólnie graliśmy w grę-ścigankę i rozwiązywaliśmy zagadki o zdrowym odżywianiu, dzieliliśmy przekąski na wartościowe i te, których należy unikać. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem, wykonane wspólnie plakaty powędrowały z dziećmi do przedszkola. Spotkanie zakończyła degustacja orzeszków i suszonych owoców. Mniam…

 

Profilaktyka nikotynowa

W ramach realizacji programów „Nie pal przy mnie, proszę” oraz „Znajdź właściwe rozwiązanie” powstała wystawa prac plastycznych.  Dzieci przygotowały bardzo pomysłowe prace prezentujące skutki palenia tytoniu.

Dziękujemy za udział  w programie!

Kochajmy pszczoły!

Dnia 30 maja 2018 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne poświęcone pszczółkom i wartościom odżywczym miodu. Uczniowie klas 1a i 1c uczestniczyli w zajęciach, podczas których zostali wprowadzeni do niezwykłego świata pszczół. Dzieci miały szansę m.in. poznać tajniki pracy pszczelarza, obejrzeć przez lupę plaster miodu, dowiedzieć się, jak dobry dla zdrowia jest miód, a także zatańczyć pszczeli taniec. Oczywiście nie obyło się bez degustacji pysznego miodu prosto z pasieki.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Jareckiej za niezwykle inspirujące i bogate w ciekawe informacje spotkanie!

Międzynarodowy Dzień Ziemi

W naszej szkole uczestniczyliśmy w obchodach Międzynarodowego Dnia Ziemi. Uczniowie  klas 4-7 wykonali plakaty okolicznościowe, które rozwieszono na korytarzach. W klasach 4-6 przeprowadzono konkurs na „Eko – krzyżówkę”, a w klasach 5 odbył się konkurs ekologiczny pt. „Ziemia jest tylko jedna”. Nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone na apelu podsumowującym II semestr. W ramach obchodów Dnia Ziemi odbędzie się również wyjście na Pole Mokotowskie.

Warsztaty dla uczniów prowadzone przez członków Fundacji Szczęśliwi Bez Cukru

W dniach 18-19.12.2017 roku uczniowie klasy 5c, 4c, 5b oraz 2a wzięli udział w warsztatach robienia słodyczy bez cukru. Zajęcia prowadzone były przez członków Fundacji Szczęśliwi Bez Cukru. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach rysowania i drukowania ozdób na choinkę w 3D Fundacji Szkoła Szczęścia.pl
Słodka masa, z której robione były ozdoby, wszystkim smakowała. Na szczęście organizatorzy mieli odpowiedni zapas produktów i uczniowie wrócili do szkoły z pudełeczkami wypełnionymi zdrowymi słodkościami.

Dużą frajdę sprawiło tworzenie choinki za pomocą pisaka 3D. Jak się okazało, wcale nie było to łatwe.

Wiem, co jem

W dniu 1.12.2017 r. w klasie 2b odbyły się zajęcia edukacyjne o zdrowym stylu życia w ramach kampanii społecznej „Wiem, co jem” organizowanej przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Podczas warsztatów kulinarnych uczniowie przygotowali pyszne i zdrowe dania warzywne.

Owocowo – warzywne szaleństwo

Zastanawialiście się, jak połączyć matematykę z burakiem? Zapytajcie klasy 6a! Jeśli chcecie rozszyfrować etykiety na produktach, koniecznie poproście o pomoc uczniów klasy 6b! Ekspertami od paprykowych łamigłówek i krzyżówek jest bez wątpienia klasa 4a, a uczniowie klas 1c, 3d, 3a i 3b zapewne do tej pory wspominają wspólne zdrowe biesiadowanie! Z kolei kwaśne minki 5a mówią same za siebie. Czyżby za dużo cytryny?

Jeśli zastanawiacie się, o co chodzi, już śpieszę z wyjaśnieniem. W taki oto sposób w dniach 27.11.2017 – 01.12.2017 świętowaliśmy w szkole Tydzień Warzyw i Owoców. Nasza placówka, która należy do programu Szkół Promujących Zdrowie, postanowiła zorganizować szereg akcji zachęcających do zdrowego żywienia. W każdej klasie odbyły się zajęcia dotyczące prawidłowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia. Przebieraliśmy się w kolory owoców i warzyw, przygotowywaliśmy smaczne i zdrowe śniadania, ciasta oraz soki. Powstały też liczne prace plastyczne, które można podziwiać na szkolnej wystawie. Te i inne pomysły na zdrowe jedzenie i zdrowy styl życia można podziwiać na zdjęciach. Zachęcamy do obejrzenia przepysznie kolorowej relacji fotograficznej.

 

 

 

 

 

 

Siódmiak Camp – Największa Lekcja WF-u

W dniu 12 listopada 2017r dziesięciu uczniów z klas 7 uczestniczyło w imprezie pod nazwą Artur Siódmiak Camp – Największa Lekcja WF-u. W lekcji wzięło udział ok. 8 tys. dzieci z całej Polski. Główny nacisk podczas lekcji  był położony na piłkę ręczną, ale zajęcia miały przede wszystkim pokazać dzieciom, ile radości może dać sport.  Zajęcia zaczęły się od rozgrzewki, jak na szkolnej lekcji WF-u, a potem przez 45 minut dzieci wykonywały w jednym miejscu różne ćwiczenia, spędzając ciekawie czas.

==============

Dzień Jabłka
Dnia 19.10.2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Jabłka. Jako szkoła należąca do Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie już czwarty raz ( po Dniu Marchewki, Pomidora i Dyni) świętowaliśmy Szkolny Dzień Warzyw i Owoców. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej, która na dwie godziny zamieniła się w kolorową krainę odzwierciedlającą różnorodne barwy naszych narodowych owoców. Wszyscy uczniowie prezentowali wiersze i piosenki, do których powstały także układy taneczne. Dzieci przygotowały również przepisy oraz przepiękne prace plastyczne zawierające informacje o wartościach odżywczych jabłek. Następnie plakaty zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej.
Serdecznie dziękujemy dzieciom i nauczycielom za aktywny udział w naszym kolorowym Dniu Jabłka, a wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia wystawy, która będzie dostępna do 3. listopada na parterze naszej szkoły.

Wystawa ” Dzień jabłka”

Zielona Kraina

Dnia 7.11.2016 r. w klasach czwartych odbyły się warsztaty kulinarne w ramach Zielonej Krainy  – Ogólnopolskiej Akcji Promującej Edukację Żywieniową Dzieci i Młodzieży.         Po omówieniu piramidy żywienia i przypomnieniu o kilku ważnych zasadach prawidłowego odżywiania się, dzieci wraz z organizatorami przygotowały pyszny zielony koktajl (składniki: szpinak, jarmuż, gruszka, banan, woda), kolorową sałatkę pełną zdrowych składników, a jako deser – zdrowe kulki przygotowane  z bananów, wiórków kokosowych, migdałów i rodzynek. Mniam!

Rodziców, nauczycieli oraz uczniów zachęcamy do korzystania z przydatnych porad znajdujących się na stronie internetowej Zielonej Krainy. Można tam tez odnaleźć przepisy przepysznych, a przede wszystkich zdrowych dań i deserów!

Serdecznie dziękujemy organizatorom za przeprowadzone warsztaty!

Wspólne zdrowe śniadanie w klasie 2c ( 23.11.2016)

Zdrowe śniadanie i sałatka owocowa to jeden z punktów akcji promującej zdrowie w naszej szkole. Uczniowie klasy 1a i 2c sami przygotowali zdrowe śniadania z przyniesionych produktów z domu. Tego dnia chłopcy i dziewczęta poznali również piramidę zdrowego żywienia, a na deser zamiast słodyczy zjedli sałatkę owocową. Mamy nadzieję, że od samego patrzenia wszyscy pobiegniecie do kuchni przygotować coś zdrowego do jedzenia 🙂