Szkoła promująca zdrowie

Dzień Jabłka
Dnia 19.10.2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Jabłka. Jako szkoła należąca do Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie już czwarty raz ( po Dniu Marchewki, Pomidora i Dyni) świętowaliśmy Szkolny Dzień Warzyw i Owoców. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej, która na dwie godziny zamieniła się w kolorową krainę odzwierciedlającą różnorodne barwy naszych narodowych owoców. Wszyscy uczniowie prezentowali wiersze i piosenki, do których powstały także układy taneczne. Dzieci przygotowały również przepisy oraz przepiękne prace plastyczne zawierające informacje o wartościach odżywczych jabłek. Następnie plakaty zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej.
Serdecznie dziękujemy dzieciom i nauczycielom za aktywny udział w naszym kolorowym Dniu Jabłka, a wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia wystawy, która będzie dostępna do 3. listopada na parterze naszej szkoły.

Wystawa ” Dzień jabłka”

Zielona Kraina

Dnia 7.11.2016 r. w klasach czwartych odbyły się warsztaty kulinarne w ramach Zielonej Krainy  – Ogólnopolskiej Akcji Promującej Edukację Żywieniową Dzieci i Młodzieży.         Po omówieniu piramidy żywienia i przypomnieniu o kilku ważnych zasadach prawidłowego odżywiania się, dzieci wraz z organizatorami przygotowały pyszny zielony koktajl (składniki: szpinak, jarmuż, gruszka, banan, woda), kolorową sałatkę pełną zdrowych składników, a jako deser – zdrowe kulki przygotowane  z bananów, wiórków kokosowych, migdałów i rodzynek. Mniam!

Rodziców, nauczycieli oraz uczniów zachęcamy do korzystania z przydatnych porad znajdujących się na stronie internetowej Zielonej Krainy. Można tam tez odnaleźć przepisy przepysznych, a przede wszystkich zdrowych dań i deserów!

Serdecznie dziękujemy organizatorom za przeprowadzone warsztaty!

Wspólne zdrowe śniadanie w klasie 2c ( 23.11.2016)

Zdrowe śniadanie i sałatka owocowa to jeden z punktów akcji promującej zdrowie w naszej szkole. Uczniowie klasy 1a i 2c sami przygotowali zdrowe śniadania z przyniesionych produktów z domu. Tego dnia chłopcy i dziewczęta poznali również piramidę zdrowego żywienia, a na deser zamiast słodyczy zjedli sałatkę owocową. Mamy nadzieję, że od samego patrzenia wszyscy pobiegniecie do kuchni przygotować coś zdrowego do jedzenia 🙂