Galeria

Rok szkolny 2018-2019

Spotkanie z mistrzynią Anitą Włodarczyk

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania z panią Anitą Włodarczyk, podwójną, złotą medalistką olimpijską. Na spotkanie przybyły władze dzielnicy- Burmistrz Ochoty pani Katarzyna Łęgiewicz, wiceburmistrzowie pan Grzegorz Wysocki i pan Krzysztof Kruk oraz rodzice i fani lekkoatletyki. Marianna i Antonina z klasy ósmej przygotowały i poprowadziły wywiad z Mistrzynią, oczywiście nie zabrakło pytań od publiczności m.in. Jak smakuje złoto? Ile trwają treningi?

Następnie Anita Włodarczyk poprowadziła rozgrzewkę, po której nastąpiła najbardziej emocjonująca część lekcji pokazowej- rzuty młotem. Wśród rzucających znaleźli się szkolni sportowcy, nauczyciele WF, pani dyrektor Anna Kozyra oraz pan Grzegorz Wysocki.

To był niesamowity dzień 🙂

« z 2 »

============================================

Zabawy integracyjne uczniów klas 1-3 z przedszkolakami

Dzień Patrona 2016

Wizyta pod pomnikiem Patrona 2016

Dnia 15.12.2016 roku uczniowie SP 23 wraz z przedstawicielami Fundacji Emeryt  wspólnie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem patrona naszej szkoły. Podczas spotkania został odczytany wiersz pana Ryszarda Rytki pt. „Przy pomniku poety”, który został napisany specjalnie na tę okoliczność.

„Śpiewaj z babcią, śpiewaj z dziadkiem”

Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale również łączy pokolenia. Prawda wypływająca z porzekadła towarzyszyła pomysłodawcom projektu pod tytułem ,,Śpiewaj z babcią, śpiewaj z dziadkiem”. Zjednoczone siły uczniów ze Szkoły Podstawowej  nr 23 i młodzieży ze Społecznego Gimnazjum przy Raszyńskiej opracowały playlistę przebojów, przy których bawili się ich dziadkowie, ale mimo upływu czasu nadal brzmią i chętnie są nucone. Kiedy lista była już gotowa rozpoczął się czas pierwszych nieśmiałych spotkań, prób i nawiązywania znajomości. Okazało się, że młodzież bardzo chętnie nuci piosenki swoich dziadków. Do projektu zaprosiliśmy seniorów, którzy okazali się wspaniałymi kompanami i w towarzyskie których, wszyscy dobrze bawiliśmy się. Efektem naszej pracy był koncert, który mogli usłyszeć Ochocianie podczas spotkań wigilijnych na Zieleniaku przy Hali Banacha. Na scenie towarzyszyłam nam Burmistrz pani Katarzyna Łęgiewicz, która wspólnie z seniorką panią Jolą brawurowo wykonała utwór Krystyny Prońko ,,Jesteś lekiem na całe zło”. Nie mogło zabraknąć najpiękniejszych polskich kolęd, do śpiewania których ochoczo włączyła się publiczność. Obserwując reakcje zgromadzonej widowni można stwierdzić, że byliśmy ciepło i bardzo serdecznie przyjęci. A więc może to tylko preludium do dalszych występów na małej i dużej scenie?