Szkoła promująca zdrowie

Rok szkolny 2019/2020

 

 

Zapraszamy na Rodzinne Wspinanie

 

 

 

Sukcesy sportowe

Miesiąc wrzesień i październik obfitował w zawody sportowe

Braliśmy udział w Mistrzostwach Dzielnicy Ochota w następujących dyscyplinach sportowych :

 • Piłka nożna chłopców kategoria młodzież ( kl. 7 – 8 )
 • Indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców w kategorii dzieci ( kl.5-6 ) i młodzież ( kl.7 – 8 )
 • Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców w kategorii dzieci i młodzież

Miło nam poinformować , że aż 22 uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych tzn. znaleźli się w pierwszej dziesiątce w swojej kategorii wiekowej :

DZIEWCZĘTA:

 • Laura Bakun 2008 r. 5a – miejsce 8
 • Agata Leszczyńska 2007 r. 6a – miejsce 2
 • Ada Stawiarska 2007 r. 6b – miejsce 3
 • Antonina Deska 2007 r. 6a – miejsce 6
 • Emma Walker 2007 r. 7c – miejsce 10
 • Monika Nowak 2006 r. 8b – miejsce 4
 • Aniela Jacewicz 2006 r. 8b – miejsce 6
 • Maja Ciosek 2006 r. 8b – miejsce 9
 • Zuzanna Maciejewska 2005 r. 8b – miejsce 1
 • Helena Wagner 2005 r. 8a – miejsce 2
 • Małgorzata Szczechowicz 2005 r. 8a – miejsce 4
 • Zuzanna Ślaska 2005 r. 8b – miejsce 10

 

CHŁOPCY :

 • Aleksander Górka 2008 r. 6c – miejsce 10
 • Fabian Kaleta 2007 r. 6a – miejsce 1
 • Karol Białynicki-Birula 2007 r. 7b – miejsce 4
 • Maksymilian Wójcik 2007 r. 7c – miejsce 6
 • Marek Wójcik 2007 r. 7c – miejsce 8
 • Kacper Hryniszyn 2006 r 7c. – miejsce 1
 • Ignacio Wąsowicz-Peinado 2006 r. 8b – miejsce 4
 • Maksym Leski 2006 r. 7a – miejsce 9
 • Jan Czerski 2005 r. 8a – miejsce 2
 • Wojciech Adamczuk 2005 r. 8a – miejsce 10

 W klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców nasza szkoła zajęła 1 miejsce !!!

SERDECZNIE GRATULUJEMY SUKCESU J)

Mistrzostwa Dzielnicy Ochota w sztafetowych biegach przełajowych :

DZIEWCZĘTA  rocznik 2008 – 2007 – 3 miejsce

CHŁOPCY rocznik 2008 – 2007 – 3 miejsce

DZIEWCZĘTA rocznik 2006 – 2005 – 1 miejsce i awans do finału WOM

CHŁOPCY rocznik 2006 – 2005 – 4 miejsce

 

Zwycięska sztafeta dziewcząt 2006 – 2005 :

 1. Maja Ciosek
 2. Ida Jędraszka
 3. Iza Jakubaszek
 4. Aniela Jacewicz
 5. Magdalena Żebrowska
 6. Monika Nowak
 7. Zuzanna Ślaska
 8. Małgorzata Szczechowicz
 9. Helena Wagner
 10. Zuzanna Maciejewska

Rez. Nina Molak

W Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży nasza sztafeta zajęła 4 miejsce na 18 zespołów jest to w ostatnim czasie jeden z najlepszych występów . BRAWO DZIEWCZYNY !!!

 

WARSZAWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH :

Awans do finałów Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej wywalczyli :

 • Kacper Hryniszyn – 10 miejsce
 • Agata Leszczyńska – 11 miejsce
 • Zuzanna Maciejewska – 12 miejsce

Trzymamy kciuki za biegi w kwietniu J

Dziękujemy wszystkim reprezentantom za zaangażowanie !!!

NAUCZYCIELE WF

 

Rok szkolny 2018-2019

Kochajmy pszczoły!

Wzorem lat ubiegłych gościliśmy w naszej szkole Panią Agnieszkę Jarecką, która przybliżyła nam tajniki pracy pszczelarza. Dnia 7 marca 2019 roku odbyły się zajęcia edukacyjne poświęcone pszczołom i wartościom odżywczym miodu. Uczniowie klas 1a, 1b i 1c uczestniczyli w zajęciach, podczas których zostali wprowadzeni do niezwykłego świata pszczół. Dzieci miały szansę m. in. obejrzeć przez lupę plaster miodu oraz spróbować pysznego miodu prosto z pasieki.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Jareckiej za niezwykle inspirujące i ciekawe warsztaty!

Podsumowanie SPZ

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 18.01.2019 roku odbyło się podsumowanie działalności naszej szkoły w Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Podczas spotkania zaprezentowaliśmy nasze liczne prozdrowotne i proekologiczne działania. Nie obyło się też bez przedstawienia, które zostało przygotowane przez uczniów klasy 4a. Oczywiście zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

 

„Wiem, co jem”

Uczniowie klas drugich również w tym roku szkolnym uczestniczyli w warsztatach żywieniowych „Wiem, co jem”. Podczas zajęć omawiano piramidę zdrowego żywienia. Następnie dzieci wspólnie robiły zdrową i jak się potem okazało podczas degustacji, pyszną sałatkę:-)

 

Promujemy zdrowie

Szanowni Rodzice,
jako Szkoła Promująca Zdrowie zachęcamy do korzystania z podanych poniżej stron internetowych:
Znajdą tam Państwo cenne porady i artykuły dotyczące zasad prawidłowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia.

Kolejne puchary i medale!

Szczypiorniści z klasy 6a – Maciek Gawęda i Karol Machul – razem ze swoją drużyną UKPR Agrykola Warszawa, odnieśli kolejne sukcesy w tym sezonie wygrywając dwie imprezy ogólnopolskie – najpierw turniej z okazji 15-lecia klubu Azoty w Puławach (23-25 listopada br.), a potem turniej „Piłka ręczna uzależnia” pod patronatem Karola Bieleckiego w Lesznowoli (1-2 grudnia). Drużyna Maćka i Karola wygrała wszystkie mecze. UKPR Agrykola świetnie radzi też sobie w lidze warszawsko-mazowieckiej. Z pierwszego miejsca w grupie awansowała do ósemki najlepszych drużyn na Mazowszu.

 

Bądź eko na święta!

 

Emeryci, to idący z duchem czasu ludzie, którzy tak jak młodzi  przejęci są, ideą ekologicznego życia. Ich fundacja „Emeryt” , z którą współpracuje nasza szkoła, rozpoczyna właśnie akcję „Ekologiczna choinka 2018/2019” w ramach szerszego projektu „Czas na Ekologię”.

Za chwilę większość z nas zacznie kupować choinki. Najczęściej będą to, drzewka ścięte w lesie, które postoją do nowego roku. Będą czarować swoim zapachem i wyglądem, ale tyko przez krótki czas, by ostatecznie wyschnąć i trafić na śmietnik. Starsze pokolenie apeluje, w trosce o przyszły kształt ziemi: „Kupcie żywe choinki, rosnące w doniczce, które będzie można po upływie świąt posadzić w ogródku, na działce, w parku czy lesie. Zwracamy też uwagę – piszą w swojej odezwie – na to by były to drzewka hodowane od nasiona w pojemniku-doniczce, a nie wyrwana roślina z ziemi i wsadzona do doniczki, by sprzedać ją jako żywą, choć korzenie są już zniszczone!”

 

Dni Warzyw i Owoców

Jako Szkoła Promująca Zdrowie w dniach 26 i 30 listopada  obchodziliśmy Dni Warzyw i Owoców. Wzorem lat ubiegłych poszczególne klasy wylosowały warzywo lub owoc. W tym roku jednak skupiliśmy się na promowaniu idei spożywania warzyw i owoców sezonowych.  Skorzystaliśmy z materiałów otrzymanych z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w ramach realizacji „Programu dla szkół”.

W klasach odbyły się zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia. Przebieraliśmy się w kolory owoców i warzyw, przygotowywaliśmy zdrowe śniadania oraz ciasta. Powstały też liczne prace plastyczne, które będzie można podziwiać na szkolnej wystawie. Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej!

 

Jesteśmy eko

Uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą panią Krystyną Cieślik skorzystali z zaproszenia i wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu – Pikniku Ekologicznym z okazji I Międzynarodowego Dnia Bez Elektrośmieci 2018. Impreza plenerowa, zorganizowana była specjalnie z myślą o uczniach klas 4-6 szkół podstawowych. Międzynarodowy Dzień bez Elektrośmieci, który przypada 13 października, był obchodzony w tym roku po raz pierwszy. Organizatorem był ElektroEko oraz organizacja WEEE Forum wraz z Centrum UNEP/GRID.

Ochocki piknik obfitował w całe  mnóstwo atrakcji dla dzieci: gier, zabaw i konkursów, ale miał on także charakter edukacyjny. Celem głównym Pikniku było uświadomienie dzieciom, że każdy z nas może wiele zrobić dla środowiska, poprzez dobre nawyki, proste czynności oraz działania, które wspólnie z rodzicami można wprowadzić na stałe do domowego planu zajęć. Należy do nich codzienne segregowanie odpadów, a także zbieranie i oddawanie elektrośmieci do specjalnych pojemników i punktów zbiórek.

„Jesienne zbiory” autorstwa klasy 3a

wychowawca pani Krystyna Cieślik

 

 

Spotkanie z Mistrzynią Olimpijską panią Anitą Włodarczyk

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji  ze spotkania z panią Anitą Włodarczyk, podwójną, złotą medalistką olimpijską. Na spotkanie przybyły władze dzielnicy- Burmistrz Ochoty pani Katarzyna Łęgiewicz, wiceburmistrzowie pan Grzegorz Wysocki i pan Krzysztof Kruk oraz rodzice i fani lekkoatletyki. Marianna i Antonina z klasy ósmej przygotowały i poprowadziły wywiad z Mistrzynią, oczywiście nie zabrakło pytań od publiczności m.in. Jak smakuje złotoIle trwają treningi?

Następnie Anita Włodarczyk poprowadziła rozgrzewkę, po której nastąpiła najbardziej emocjonująca część lekcji pokazowej- rzuty młotem. Wśród rzucających znaleźli się szkolni   sportowcy, nauczyciele WF, pani dyrektor Anna Kozyra oraz pan Grzegorz Wysocki.

To był niesamowity dzień 🙂

więcej zdjęć na stronie szkoły w galerii

 

 

 

Pływamy z Ochotą – ostatni weekend września

Miniony weekend okazał się dla uczniów klas III doskonałą okazją do aktywności fizycznej. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji programu  „Pływamy z Ochotą”. Oczywiście nie zabrakło emocji, dobrej zabawy i sukcesu 🙂 Drużyna zmierzyła się w rywalizacji sportowej zajmując IV miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej zabawy!Szkolny koordynator pani Krystyna Cieślik

 

 

 

====================

Festyn szkolny pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

W dniu 15 czerwca w naszej szkole odbył się festyn szkolny pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Podczas imprezy zostały przeprowadzone liczne rozgrywki sportowe:  wyścigi rzędów, turniej koszykówki, turniej zbijaka, turniej piłki nożnej. Ponadto, wraz z Fundacją Szczęśliwi bez Cukru w ramach realizacji programu Słodka Rodzina Bez Cukru, zaprezentowany został film „ Cały ten cukier”. Uczestniczące klasy brały również udział w warsztatach robienia słodyczy bez cukru.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, rodzinom za dzielne kibicowanie oraz członkom Fundacji Szczęśliwi bez Cukru za przeprowadzenie słodkich warsztatów, dzięki którym wiemy, jak przygotować słodkości bez użycia cukru.

Ochocki Mundial

W dniach 9 – 10 czerwca odbył się Ochocki Mundial. W międzyszkolnych rozgrywkach wzięły udział 32 drużyny z trzecich klas ze Szkół Podstawowych z terenu Dzielnicy Ochota. Naszą szkołę dzielnie reprezentowały 4 drużyny. Ten wyjątkowy turniej w piłce nożnej odbył się na bardzo wysokim poziomie. Młodym piłkarzom wytrwale kibicowali koledzy i koleżanki ze szkoły oraz całe rodziny. Na pewno dzięki pomocy tak wielkiego grona osób wspierających aż 3 grupy przeszły do 1/8 finałów, a jedna z nich zmierzyła się z trudnym rywalem w ćwierćfinałach.

Chcemy serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom Ochockiego Turnieju za dzielne reprezentowanie szkoły podczas Ochockiego Mundialu!

 

Promujemy zdrowie wraz z naszymi gośćmi z przedszkola!

14.05.2018

Ostatnie spotkanie z przedszkolakami w tym roku szkolnym przebiegało pod hasłem W zdrowym ciele, zdrowy duch. Sześciolatki z Przedszkola 111, które od września staną się uczniami, miały okazję do zasiadania w szkolnych ławkach oraz uczestniczenia w zawodach sportowych i grach zespołowych na boisku szkolnym.

 

19.03.2018

Podczas wizyty w naszej szkole pięciolatki z Przedszkola 111 poznawały zasady zdrowego odżywiania. Wspólnie graliśmy w grę-ścigankę i rozwiązywaliśmy zagadki o zdrowym odżywianiu, dzieliliśmy przekąski na wartościowe i te, których należy unikać. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem, wykonane wspólnie plakaty powędrowały z dziećmi do przedszkola. Spotkanie zakończyła degustacja orzeszków i suszonych owoców. Mniam…

 

Profilaktyka nikotynowa

W ramach realizacji programów „Nie pal przy mnie, proszę” oraz „Znajdź właściwe rozwiązanie” powstała wystawa prac plastycznych.  Dzieci przygotowały bardzo pomysłowe prace prezentujące skutki palenia tytoniu.

Dziękujemy za udział  w programie!

Kochajmy pszczoły!

Dnia 30 maja 2018 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne poświęcone pszczółkom i wartościom odżywczym miodu. Uczniowie klas 1a i 1c uczestniczyli w zajęciach, podczas których zostali wprowadzeni do niezwykłego świata pszczół. Dzieci miały szansę m.in. poznać tajniki pracy pszczelarza, obejrzeć przez lupę plaster miodu, dowiedzieć się, jak dobry dla zdrowia jest miód, a także zatańczyć pszczeli taniec. Oczywiście nie obyło się bez degustacji pysznego miodu prosto z pasieki.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Jareckiej za niezwykle inspirujące i bogate w ciekawe informacje spotkanie!

Międzynarodowy Dzień Ziemi

W naszej szkole uczestniczyliśmy w obchodach Międzynarodowego Dnia Ziemi. Uczniowie  klas 4-7 wykonali plakaty okolicznościowe, które rozwieszono na korytarzach. W klasach 4-6 przeprowadzono konkurs na „Eko – krzyżówkę”, a w klasach 5 odbył się konkurs ekologiczny pt. „Ziemia jest tylko jedna”. Nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone na apelu podsumowującym II semestr. W ramach obchodów Dnia Ziemi odbędzie się również wyjście na Pole Mokotowskie.

Warsztaty dla uczniów prowadzone przez członków Fundacji Szczęśliwi Bez Cukru

W dniach 18-19.12.2017 roku uczniowie klasy 5c, 4c, 5b oraz 2a wzięli udział w warsztatach robienia słodyczy bez cukru. Zajęcia prowadzone były przez członków Fundacji Szczęśliwi Bez Cukru. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach rysowania i drukowania ozdób na choinkę w 3D Fundacji Szkoła Szczęścia.pl
Słodka masa, z której robione były ozdoby, wszystkim smakowała. Na szczęście organizatorzy mieli odpowiedni zapas produktów i uczniowie wrócili do szkoły z pudełeczkami wypełnionymi zdrowymi słodkościami.

Dużą frajdę sprawiło tworzenie choinki za pomocą pisaka 3D. Jak się okazało, wcale nie było to łatwe.

Wiem, co jem

W dniu 1.12.2017 r. w klasie 2b odbyły się zajęcia edukacyjne o zdrowym stylu życia w ramach kampanii społecznej „Wiem, co jem” organizowanej przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Podczas warsztatów kulinarnych uczniowie przygotowali pyszne i zdrowe dania warzywne.

Owocowo – warzywne szaleństwo

Zastanawialiście się, jak połączyć matematykę z burakiem? Zapytajcie klasy 6a! Jeśli chcecie rozszyfrować etykiety na produktach, koniecznie poproście o pomoc uczniów klasy 6b! Ekspertami od paprykowych łamigłówek i krzyżówek jest bez wątpienia klasa 4a, a uczniowie klas 1c, 3d, 3a i 3b zapewne do tej pory wspominają wspólne zdrowe biesiadowanie! Z kolei kwaśne minki 5a mówią same za siebie. Czyżby za dużo cytryny?

Jeśli zastanawiacie się, o co chodzi, już śpieszę z wyjaśnieniem. W taki oto sposób w dniach 27.11.2017 – 01.12.2017 świętowaliśmy w szkole Tydzień Warzyw i Owoców. Nasza placówka, która należy do programu Szkół Promujących Zdrowie, postanowiła zorganizować szereg akcji zachęcających do zdrowego żywienia. W każdej klasie odbyły się zajęcia dotyczące prawidłowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia. Przebieraliśmy się w kolory owoców i warzyw, przygotowywaliśmy smaczne i zdrowe śniadania, ciasta oraz soki. Powstały też liczne prace plastyczne, które można podziwiać na szkolnej wystawie. Te i inne pomysły na zdrowe jedzenie i zdrowy styl życia można podziwiać na zdjęciach. Zachęcamy do obejrzenia przepysznie kolorowej relacji fotograficznej.

 

 

 

 

 

 

Siódmiak Camp – Największa Lekcja WF-u

W dniu 12 listopada 2017r dziesięciu uczniów z klas 7 uczestniczyło w imprezie pod nazwą Artur Siódmiak Camp – Największa Lekcja WF-u. W lekcji wzięło udział ok. 8 tys. dzieci z całej Polski. Główny nacisk podczas lekcji  był położony na piłkę ręczną, ale zajęcia miały przede wszystkim pokazać dzieciom, ile radości może dać sport.  Zajęcia zaczęły się od rozgrzewki, jak na szkolnej lekcji WF-u, a potem przez 45 minut dzieci wykonywały w jednym miejscu różne ćwiczenia, spędzając ciekawie czas.

==============

Dzień Jabłka
Dnia 19.10.2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Jabłka. Jako szkoła należąca do Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie już czwarty raz ( po Dniu Marchewki, Pomidora i Dyni) świętowaliśmy Szkolny Dzień Warzyw i Owoców. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej, która na dwie godziny zamieniła się w kolorową krainę odzwierciedlającą różnorodne barwy naszych narodowych owoców. Wszyscy uczniowie prezentowali wiersze i piosenki, do których powstały także układy taneczne. Dzieci przygotowały również przepisy oraz przepiękne prace plastyczne zawierające informacje o wartościach odżywczych jabłek. Następnie plakaty zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej.
Serdecznie dziękujemy dzieciom i nauczycielom za aktywny udział w naszym kolorowym Dniu Jabłka, a wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia wystawy, która będzie dostępna do 3. listopada na parterze naszej szkoły.

Wystawa ” Dzień jabłka”

Zielona Kraina

Dnia 7.11.2016 r. w klasach czwartych odbyły się warsztaty kulinarne w ramach Zielonej Krainy  – Ogólnopolskiej Akcji Promującej Edukację Żywieniową Dzieci i Młodzieży.         Po omówieniu piramidy żywienia i przypomnieniu o kilku ważnych zasadach prawidłowego odżywiania się, dzieci wraz z organizatorami przygotowały pyszny zielony koktajl (składniki: szpinak, jarmuż, gruszka, banan, woda), kolorową sałatkę pełną zdrowych składników, a jako deser – zdrowe kulki przygotowane  z bananów, wiórków kokosowych, migdałów i rodzynek. Mniam!

Rodziców, nauczycieli oraz uczniów zachęcamy do korzystania z przydatnych porad znajdujących się na stronie internetowej Zielonej Krainy. Można tam tez odnaleźć przepisy przepysznych, a przede wszystkich zdrowych dań i deserów!

Serdecznie dziękujemy organizatorom za przeprowadzone warsztaty!

Wspólne zdrowe śniadanie w klasie 2c ( 23.11.2016)

Zdrowe śniadanie i sałatka owocowa to jeden z punktów akcji promującej zdrowie w naszej szkole. Uczniowie klasy 1a i 2c sami przygotowali zdrowe śniadania z przyniesionych produktów z domu. Tego dnia chłopcy i dziewczęta poznali również piramidę zdrowego żywienia, a na deser zamiast słodyczy zjedli sałatkę owocową. Mamy nadzieję, że od samego patrzenia wszyscy pobiegniecie do kuchni przygotować coś zdrowego do jedzenia 🙂