Nasze pasje – DOPÓKI PIŁKA JEST W GRZE, WSZYSTKO JEST MOŻLIWE

Cześć, jestem Maks. Interesuję się piłką nożną i dlatego chciałbym wam opowiedzieć o moim idolu Cristiano Ronaldo Dos Santos Aveiro. Urodził się 5 lutego 1985r w Funchal, w Portugalii. Znany jest pod pseudonimem CR7 lub Cris. Jego pozycja to skrzydłowy, napastnik, gra z numerem 7.

Cristiano mierzy 1,85 m a waży 84kg. CR7 ma syna a nazywa się Cristiano Ronaldo junior. W 1997 r., mając 12 lat, opuścił rodzinę i zupełnie sam poleciał do stolicy Portugalii, Lizbony, gdzie uczył się i trenował w miejscowym klubie. Po pięciu latach od przybycia do Lizbony, w lipcu 2002 roku, Cristino zadebiutował w pierwszej drużynie Storting Lizbona. Kiedy po raz pierwszy wyszedł na boisko w pierwszym składzie Sportingu, miał 17 lat, 8 miesięcy i 2 dni. W 2003 r.18-letni Cristino opuścił Portugalię i poleciał do Anglii. Przeszedł do Manchesteru United za rekordową sumę 15milionów euro. Trener Manchesteru powierzył młodzikowi kultowy numerek 7, który wcześniej nosił David Beckham. Rok 2004 –  Cristiano wraz z drużyną Portugalii został wicemistrzem Europy. Trzy lata po przybyciu do Anglii, w maju 2007 roku,Crisiano po raz pierwszy wygrał z Man Utd ligę angielską. Kolejny tytuł mistrza zdobył w  2008 i 2009 roku. W 2009 roku, po sześciu latach gry w Anglii ,Cristino przeszedł do Realu Madryt, który zapłacił  za niego rekordową sumę 94 milionów euro. Na mecz, który odbył się 8 lipca 2009 roku na stadionie Santiago Bernabeu przyszła rekordowa liczba kibiców –  80 000. W sezonie 2011/2012 Cristiano i jego drużyna po raz pierwszy pokonali swojego odwiecznego wroga FC Barcelonę. Real został mistrzem Hiszpanii. Ronaldo w 2008, 2013 i 2015 trzykrotnie otrzymał najważniejsze indywidualne trofeum piłkarskie.

Cristino zarabia 1 500 000 Euro na miesiąc. Myślę, że za taką sumę wszystkie dzieci ze szkoły mogłyby kupić sobie rzeczy, o których marzą i nasza szkoła mogłaby mieć gruntowny remont.

Maks Wójcik