Jesteśmy dumni!

Ziemię w pełnej krasie mieliśmy okazję zobaczyć po raz pierwszy na zdjęciu wykonanym z kosmosu przez załogę amerykańskiej misji Apollo 8. Widoczna na nim niebieskawa kula przykryta miejscami białymi wstęgami chmur, zrobiła spore wrażenie zarówno na astronautach jak i mieszkańcach naszego globu. Od tej pory przylgnęło do niej pewne określenie – „błękitna planeta”, które zakorzeniło się dość mocno w świadomości ludzi. Czy błękit, to jedyny, dominujący kolor Ziemi? Czy może nas ona jeszcze czymś zaskoczyć? Oczywiście!

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie godnie reprezentowali szkołę podczas uroczystości wręczenia nagród w konkursie geologiczno-środowiskowym ,,Nasza planeta- środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i  jutro” GEOLOGICZNE BARWY ZIEMI:

Jakub Rytter  klasa 6a II nagroda

Aleksandra Antolak klasa 6a wyróżnienie

Ewa Pszczoła klasa 6a wyróżnienie

Agata Rubeńczyk klasa 6b wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy! Opieka plastyczna: pani Teresa Dębowska