Dziecko w świecie VR – seminarium eksperckie Polskiego Centrum Programu Safer Internet

Polskie Centrum Programu Safer Internet – Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz państwowy instytut badawczy NASK wraz z Fundacją Orange zapraszają na seminarium eksperckie dotyczące wykorzystania urządzeń VR przez dzieci.

Dziecko w świecie VR – 11 Czerwca 2019, 10:00 (Wtorek), Przestrzeń from Facebook

Dostęp do gogli VR staje się coraz bardziej powszechny. Przedstawiamy jakie są szanse i zagrożenia związane z tą technologią w kontekście używania jej przez młode osoby.

Program:

• VR – jak to działa? – TBA
  • Wyniki badań dotyczących korzystania z technologii VR przez dzieci – Aldona Zdrodowska, OPI
  • Zagrożenia związane z technologią VR dla dzieci i młodzieży – Szymon Wójcik, FDDS
  • VR w edukacji i sztuce – Jan Szczyciński, World of VR
  • DyskusjaZapraszamy:
  • specjalistów pracujących z dziećmi i ich rodzicami,
  • rodziców,
  • osoby zainteresowane tematyką bezpieczeństwa online.

Zapisy na seminarium odbywają się poprzez system strony Evenea:

Udział w seminarium jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.