Szkolne akcenty Święta Konstytucji 3 maja

W związku z 230 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja w naszej szkole podjęto wiele inicjatyw dla uczczenia tego ważnego w historii Polski wydarzenia. Podczas zajęć języka polskiego i historii uczniowie poznawali przyczyny, przebieg i konsekwencje uchwalenia Konstytucji. Pani Agnieszka Dzieniszewska-przewodnik po Warszawie, w ramach programu ,, Arsenał” oraz p. Katarzyna Grzymała z Muzeum Łazienki Królewskie w ciekawy sposób przybliżyły uczniom wybrane aspekty jej powstawania, biografie twórców oraz tekst dzieła.

W szkole zostały zorganizowane konkursy: literacko-historyczny pod hasłem- ,,Tak powstała Konstytucja…”-opowiadanie inspirowane wydarzeniami dotyczącymi uchwalenia Konstytucji 3 maja, plastyczny- Portrety Ojców Konstytucji oraz w ramach wiedzy o społeczeństwie, dla uczniów klas ósmych-Porównaj Konstytucję 3 maja ze współczesną.

Z przyjemnością przedstawiamy wyniki:

Konkurs literacko-historyczny ,, Tak powstała Konstytucja…”

-I miejsce-Ksawery Adamiak-8a

-II miejsce-Zuzanna Kamińska-8a

-III miejsce-August Zawadzki-6b

Konkurs plastyczny- Portrety Ojców Konstytucji

-I miejsce-Helena Marcyniak-kl.7a

-II miejsce-Józef Błachut-kl.6c

-III miejsce-Maria Sójka-kl.4a i Beniamin Dryżałowski-kl. 8b

-wyróżnienie-Kajetan Miciński-Byrski-kl.5b

-wyróżnienie-Urszula Bojakowska-kl.5b

-wyróżnienie-Gabriela Czerwińska-kl.8c

Konkurs- Porównaj Konstytucję 3 maja ze współczesną

-wyróżnienie-Ida Jędraszka -kl.8a

Szkolne akcenty Konstytucji 3 maja pojawiły się również w szkolnej gazetce ,,Kurierze Ochockim”. Zachęcamy Wszystkich do lektury artykułów naszego zespołu redakcyjnego