Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Franciszka Żwirkę i Stanisława Wigurę

6 maja br. delegacja uczniów wzięła udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej Franciszka Żwirkę i Stanisława Wigurę, najsłynniejszy polski duet lotniczy. Kapitan Franciszek Żwirko i inżynier Stanisław Wigura to para polskich lotników, których błyskotliwa kariera została przerwana w wyniku katastrofy RWD 6 pod Cierlikiem Górnym; miało to miejsce zaledwie trzy lata po tym, jak poznali się w Akademickim Aeroklubie Warszawskim. W hołdzie lotnikom, jedną z najpiękniejszych warszawskich alei, która przebiega przez Ochotę i prowadzi do lotniska Chopina, nazwano ich nazwiskami. Byli wyjątkowym duetem w przestworzach: pilot wojskowy i pilot cywilny, inżynier i konstruktor samolotów. Zginęli też razem 11 września 1932 roku.