Szkoła pamięta 2022

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Akcja porządkowania grobów

W październiku uczniowie i rodzice z naszej szkoły porządkowali groby Powstańców Warszawskich w różnych miejscach stolicy-na Powązkach, Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim i Bródnowskim. Zebrani złożyli kwiaty, zapalili znicze i chwilą ciszy uczcili pamięć Bohaterów. Coroczna opieka nad grobami Powstańców wpisuje się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki pod hasłem ,, Szkoła pamięta”, której ideą jest ,, zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o Bohaterach naszej wolności – w okresie, w którym w sposób szczególny Ich wspominamy”.

Dziękujemy Uczniom, Rodzicom za zaangażowanie!

Porządkowanie Miejsca Pamięci

W ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła pamięta” uczniowie porządkowali również teren i zapalili znicze pod tablicą Tchorka przy ulicy Nowogrodzkiej 78, gdzie 12 sierpnia 1944r. z rąk oprawców hitlerowskich zginęło 67 osób. Należy podkreślić, że to ważne dla historii Ochoty Miejsce Pamięci Narodowej znajduje się już od dawna pod opieką naszej szkoły. Każdego roku młodzi ludzie oddają tu cześć pomordowanym, pielęgnując w sposób szczególny pamięć o Bohaterach.