Archiwalny powrót do przeszłości- z wizytą w Narodowym Archiwum Cyfrowym

9 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach w Narodowym Archiwum Cyfrowym. Tematem zajęć był Archiwalny powrót do przeszłości. Podczas zajęć uczniowie szukali odpowiedzi na pytania: Jakimi prawami rządzi się archiwum? Po co powstaje i dla kogo jest? Co tak naprawdę dzieje się za zamkniętymi drzwiami magazynów archiwalnych? Spotkanie było poświęcone teorii i praktyce związanej z dokumentowaniem historii. Prowadzący zwrócili uwagę na zagadnienia związane z prawdą historyczną i jej współczesną interpretacją. Udział w warsztatach był dla uczniów niekonwencjonalną lekcją historii. Spotkania w Narodowym Archiwum Cyfrowym wpisują się w wieloletnią współpracę naszej szkoły z tą ważną dla kształtowania pamięci narodowej instytucją. Prowadzącym-serdecznie dziękujemy!

This slideshow requires JavaScript.