Spotkanie z ,,Chłopakiem z Ochoty”- por. hm. Januszem Komorowskim- uczestnikiem Powstania Warszawskiego

18 stycznia, w ramach współpracy z Fundacją Polskiego Państwa Podziemnego, w Centrum Edukacji Historycznej w PAST, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z por. hm. Januszem Komorowskim, pseudonim ,,Antek”-prezesem Zarządu Okręgu Warszawa-Powiat Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, członkiem Prezydium Zarządu Głównego ŚZŻAK, łącznikiem Szarych Szeregów na Ochocie, ale przede wszystkim, jak sam Pan Janusz Komorowski mówi o sobie ,,w spotkaniu z Chłopakiem z Ochoty”. Pan Janusz Komorowski podzielił się z młodzieżą swoimi wspomnieniami z okresu II wojny światowej, pracy w konspiracji na Ochocie. Mówił o służbie dla Ojczyzny, patriotyzmie czasów wojny i okresu pokoju. Dla  naszych uczniów była to niezwykła lekcja historii, patriotyzmu, kształtowania postaw. Panu Januszowi- serdecznie dziękujemy!

This slideshow requires JavaScript.