Poloneza czas zacząć!

W czerwcowej scenerii uczniowie klas 8 spotykali się na ważnej i doniosłej uroczystości dla społeczności szkolnej. Za kilkanaście dni będą absolwentami Szkoły Podstawowej nr 23 im.  Szymańskiego w Warszawie. Opuszczą mury dobrze  znanej podstawkowi i rozpoczną kolejny etap edukacji w szkole ponadpodstawowej. Za Nimi ważny sprawdzian- egzamin klas ósmych. Ich odświętne stroje i radosne miny, a przede wszystkim obecność najbliższych,  podkreślała doniosły charakter chwili. Pani dyrektor życzyła uczniom fantastycznej zabawy, radosnego nastoju i wzruszeń, które zabierają ze sobą jako piękne wspomnienia.  Dyrekcja złożyła serdeczne podziękowania nauczycielom: pani Honoracie Gutmańskiej i panu Szymonowi Dziczkowi, panu Szymonowi Brońskiemu, którzy pracowali nad chorografią poloneza, ucząc uczniów najstarszego tańca narodowego, którego forma kultywowana wśród warstw wyższych stanowiła uszlachetnioną wersję tańców.  Poloneza czas zacząć!