Konkursowe prace

Uczniowie klas 7-8 na lekcji języka niemieckiego poznawali  baśnie braci Grimm. Inspirowani ich twórczością, wykonali prace na III Ogólnopolski Konkurs językowo–plastycznego DACHL – MÄRCHEN. Konkurs objęty jest patronatem Małżonki Prezydenta p. Agaty Kornhauser-Dudy, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Warszawa, Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 354 im. Adama Asnyka w Warszawie oraz Polsko – Niemiecką Szkołę Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandt`a w Warszawie.
Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów literaturą i kulturą państw niemieckiego obszaru językowego, kształtowanie postawy otwartości, ciekawości i tolerancji wobec innych narodów, uwrażliwienie na sztukę oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej i językowej, twórczego myślenia, wyobraźni i kreatywności. Trzymamy kciuki za powodzenie w konkursie!