Szkolny Klub Europejski w naszej szkole

Z radością informujemy, że 15 marca w naszej szkole reaktywował działalność Szkolny Klub Europejski. Działalność Szkolnego Klubu Europejskiego jest formą współpracy uczniów, nauczycieli, rodziców, gdyż przynależność naszego kraju do wielkiej „Europy Ojczyzn” wymaga kształtowania w społeczeństwie postaw otwartości wobec mieszkańców krajów wspólnoty. Obywatel Europy powinien nie tylko dobrze znać swoją Ojczyznę, ale mieć rozwiniętą postawę tolerancji i szacunku dla innych kultur i odrębności.

Naczelnym zadaniem Szkolnego Klubu Europejskiego jest pogłębianie wiedzy europejskiej. Za cel podejmujemy upowszechnianie wiedzy o Europie – państwach, historii, geografii, sztuce, nauce, sławnych ludziach, instytucjach i organizacjach, integracji europejskiej nie tylko wśród członków klubu, ale i innych uczniów szkoły.

Podstawowe cele Klubu:

-zdobywanie wiedzy o krajach Europy w aspektach: geografii, historii, gospodarki, kultury i tradycji,

-szerzenie wiedzy na temat powiązań Polski z państwami europejskimi,

-ukazanie roli jaką nasz kraj odegrał i odgrywa w procesach zachodzących na kontynencie,

-propagowanie postaw proeuropejskich w oparciu o własną kulturę i tradycję,

-rozwijanie rozumienia pojęć: tożsamość europejska, tolerancja, prawa człowieka,

-budowanie wśród uczniów poczucia własnej godności, patriotyzmu i dumy z osiągnięć regionu, Ojczyzny, Europy,

-pobudzanie kreatywności, twórczego rozwiązywania problemów, własnej inicjatywy,

-zintegrowanie uczniów zainteresowanych problematyką europejską,

-rozwijanie w uczniach tolerancji i szacunku dla kultur i odrębności innych narodów.

Zachęcamy Wszystkich zainteresowanych do włączenia się w działania Naszego Klubu! Czekamy na Was!

Bądźmy ,,Zjednoczeni w różnorodności”!