Szlakiem Powstańczym Oddziału Dyspozycyjnego ,,B’’Kedyw Okręgu Warszawa Armii Krajowej

22 marca wolontariusze z naszej szkoły wędrowali szlakiem powstańczym Odziału Dyspozycyjnego ,,B’’ Kedyw Okręgu Warszawa Armii Krajowej z prezes Koła p. Anną Witkowską. Podczas spaceru pani Anna Witkowska przedstawiła uczniom najważniejsze fakty z historii Powstania Warszawskiego oraz miejsca walk powstańczych związane z Odziałem Dyspozycyjnym ,,B”-Plac Jarosława Dąbrowskiego, Hotel Victoria, Gmach PKO, Kino Palladium. Prowadząca, podkreślając heroizm żołnierzy AK, w swojej wypowiedzi często odwoływała się do słów Jana Stanisława Jankowskiego ,,Sobola”-Delegata Rządu RP na Kraj: ,,Chcieliśmy być wolni i wolność sobie zawdzięczać”. To był pierwszy z cyklu trzech spacerów. Czekamy z niecierpliwością na kolejne. Pani Annie Witkowskiej- serdecznie dziękujemy za ciekawą, niekonwencjonalną lekcję historii.