Spacerem po Pradze-Wizyta w Centrum Wielokulturowym

12 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach ,,Wielokulturowa Warszawa” w Centrum Wielokulturowym przy u. Jagiellońskiej 54. Podczas zajęć uczniowie poznali stolicę jako miejsce, w którym wspólnie mieszkają różne mniejszości i diaspory-informacje o nich, ich zwyczaje i tradycje oraz ciekawostki z nimi związane. Była to niezwykła lekcja otwartości na różnorodność, zrozumienia i poszanowania różnic między grupami społecznymi i kulturowymi oraz przeciwdziałania dyskryminacji. W czasie spaceru młodzież poznała również uroki warszawskiej Pragi, która jako jedna z niewielu dzielnic, zachowała swój historyczny charakter i wyjątkowy klimat- zabytkowych kamienic, ulic, budowli sakralnych oraz licznych terenów rekreacyjnych.