Dlaczego warto pomagać?

„Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z in­ny­mi.”                                                                                                                          Karol Wojtyła
Dlaczego warto pomagać?

Jaka pomoc? Nasza szkoła organizuje wiele akcji: zbiórka korków dla Stasia, zbiórka słodyczy, zbiórka makulatury czy zbiórka artykułów szkolnych to tylko kilka z nich. Jak widać jest w czym brać udział.

Po co?  Takie akcje powstały w szkole po to, żeby służyć ludziom, którzy mieli mniej szczęścia. Każdy kto pomaga powinien mieć z tego satysfakcję. To on może pomóc komuś kupić wózek inwalidzki, wyleczyć się z choroby, albo sprawić by te święta były dla niego wspaniałe.

Co można zrobić? Jeśli chce się pomóc można zacząć od prostych akcji jak zbieranie korków dla Stasia, przynoszenie artykułów szkolnych do biblioteki, albo wysyłanie kartek do szpitali. Potem można pomyśleć nad innymi formami pomocy nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Mając pomysł na akcję charytatywną dla szkoły można ją zaproponować nauczycielom i jeżeli pomysł okaże się dobry i do wykonania to pewnie zostanie wcielony w życie.

POMÓŻ TYM, KTÓRZY MIELI
MNIEJ SZCZĘŚCIA!

To fundacja posiadająca status organizacji pożytku publicznego. Jej celem   jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Cel ten realizowany jest poprzez zbiórki finałowe, zakup sprzętu na oddziały medyczne szpitali w całej Polsce, a także przez prowadzenie pięciu  ogólnopolskich programów medycznych i jednego edukacyjnego. Fundacja najczęściej kojarzy się ze styczniową publiczną zbiórką pieniędzy.

Helena Wagner