„Mały Książę” w Och Teatrze

Przyjaźń poznaje się po tym, że nic nie może jej zawieść, a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć.

Tę i wiele innych prawd życiowych z kart „Małego Księcia” mieli okazję usłyszeć, 22 listopada, uczniowie klas siódmych ze sceny warszawskiego Och Teatru.  Przedstawienie w formie musicalu skłoniło do wielu refleksji. Przede wszystkim dało uczniom okazję porównać inscenizację teatralna z lekturą, która niedawno poznali. Niektórzy byli pod wrażeniem gry aktorskiej i sposobu przekazania trudnych i ważnych treści. Inni krytycznie podeszli to pojawiających się w spektaklu elementów iście cyrkowych. Większość jednak zgodnie stwierdziła, że książka Antoine de Saint- Exupery’ego  to dzieło uniwersalne, do którego mogą sięgnąć ludzie w każdym wieku.