Konferencja Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 – materiały dla Rodziców

Szanowni Państwo,

6 lutego uczestniczyłam w konferencji będącej centralnym punktem obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2018, skierowanej do przedstawicieli sektora edukacyjnego, profesjonalistów pracujących z dziećmi oraz mediów. Organizatorem konferencji było Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia była Fundacja Orange, zaś partnerami Facebook i Multimediawszkole.pl.

Organizatorzy przygotowują dla uczniów, rodziców i nauczycieli szereg cennych materiałów. Chciałabym Państwu polecić niektóre, np. broszury i filmy edukacyjne: http://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne.html

Przykładowe:

  • „Zostań znajomym swojego dziecka”

Broszury informacyjne wraz z radami dla rodziców i opiekunów – jak postępować w codziennych sytuacjach związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu czy urządzeń mobilnych. Do broszur dołączone są filmy.

  1. materiały multimedialne – filmy
  2. broszura cz. 1
  3. broszura cz.2
  • „Bezpieczeństwo dzieci online”

Kompendium dla rodziców i profesjonalistów dotyczące najbardziej aktualnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci online – broszura

  • „Pomyśl zanim kupisz”

W publikacji tej zawarte są porady dla dorosłych na temat tego, jak dokonać rozważnego zakupu sprzętu elektronicznego dla dzieci. Znajdziemy tu także opis zagrożeń internetowych, wskazówki jak uchronić przed nimi najmłodszych oraz gdzie się zwrócić o pomoc – broszura

 

Jeśli podejrzewacie Państwo, że Wasze dziecko utraciło kontrolę nad używaniem komputera i/lub Internetu i nie wiecie, jak w tej sytuacji postępować, zawsze możecie Państwo zwrócić się do szkoły lub skorzystać z pomocy pod bezpłatnym numerem

800 100 100

Możecie szukać Państwo pomocy również wtedy, gdy dotychczasowe działania nie przyniosły pożądanych rezultatów. Informacje na stronie: https://800100100.pl

http://www.helpline.org.pl/

 

Z poważaniem

Marta Wnukowicz

nauczycielka informatyki