Nauczanie zdalne

Z uwagi na aktualną sytuację Szkoła podjęła działania zmierzające do uruchomienia nauczania zdalnego.

Chcemy jak najszybciej uniezależnić się od nieprzystosowanego do tych zadań dziennika elektronicznego, prywatnych kont e-mail oraz zintegrować kanały komunikacji w jednym miejscu.

Wszyscy uczniowie klas 4-8 mają założone konta na platformie Office 365 z pełnym dostępem do pakietu Office Online (Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Teams itd.).

Podstawową aplikacją komunikacyjną staje się Teams, gdzie prowadzone są lekcje online oraz przekazywane pomiędzy uczniami a nauczycielem materiały, zadania, prace i projekty.
Komunikacja, dla bezpieczeństwa dzieci, jest ograniczona wyłącznie do systemu szkolnego.

Logowanie w Office 365 najlepiej zacząć od odwiedzenia witryny https://office.com.
Przy pierwszym logowaniu system poprosi o zmianę początkowego hasła na docelowe.

Spośród wyświetlonych aplikacji należy uruchomić Teams.

Aplikacja działa również wprost z przeglądarki, ale dla wygody warto pobrać aplikację dla komputera/tabletu/smartfona.

Po uruchomieniu Teams powinna być widoczna klasa ucznia oraz klasy przedmiotowe – to są ich przestrzenie pracy i komunikacji.

Jeśli nie otrzymali Państwo informacji o kontach dzieci, bardzo prosimy o kontakt z wychowawcami klas.

Dyrekcja SP23