102. rocznica odzyskania Niepodległości i jej szkolne akcenty

W związku z przypadającą 102 rocznicą  odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się do upamiętnienia tego ważnego dla wszystkich Polaków święta. Na lekcjach historii młodzież wykonywała  plakaty ,,Drogi do niepodległości”, podkreślając wysiłek i okupione krwią zmagania wielu pokoleń Rodaków o wolną Ojczyznę. Chętni uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne przedstawiające sylwetki Architektów Niepodległości-Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego oraz ich wkład w powstanie i odbudowę niepodległego państwa.

Co dziś oznacza bycie patriotą i jaki jest jego współczesny wymiar? Czy w naszych czasach również żyją bohaterowie?  Uczestnicy konkursu ,,Współczesny patriotyzm” szukali odpowiedzi na te ważne pytania. Miło nam przedstawić jego wyniki:

I miejsce-Jakub Walewski-kl. 8a

II miejsce-Aleksandra Prysłopska- kl. 8b

III miejsce-Kinga Wojtasińska-kl.6a

Zachęcamy też do lektury gazetki szkolnej ,,Kurier Ochocki”, której numer listopadowy będzie poświęcony postaciom i wydarzeniom historycznym związanym z walką Polaków o niepodległość oraz kształtowaniu granic odrodzonego państwa.

Jakub Walewski 8a-Współczesny patriotyzm