Szkolne akcenty Roku Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

W związku z ogłoszeniem  przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku 2021-Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, uczniowie naszej szkoły podjęli wiele inicjatyw, by uczcić  pamięć jednego z najwybitniejszych polskich twórców, Powstańca Warszawskiego, poety pokolenia Kolumbów. Podczas zajęć języka polskiego i historii uczniowie poznawali biografię i twórczość poety. Pani Agnieszka Dzieniszewska- przewodnik po Warszawie zapoznała młodzież klas ósmych z wojennymi losami poety i pozostawionym przez Niego bogatym dorobkiem. Uczniowie przygotowali  prace na wystawę poświęconą poecie-były to wykonywane różnymi technikami portrety poety, albumy oraz prezentacje multimedialne.

W szkole został przeprowadzony  konkurs ,,Kartka z pamiętnika Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”. Z przyjemnością przedstawiamy jego wyniki:

-I miejsce  Apolonia Marecka kl.6a

-II miejsce  Kalina Antosz kl.7a

-III miejsce  Jeremi Antosz kl.6c

Wyróżnienia:

-Adam Grabowski kl.6c

-Marcel Mielcarz kl.6c

-Tymoteusz Majewski kl.7a

-Agata Leszczyńska kl.7a

-Ksawery Adamiak kl.8a

Przyznano także trzy miejsca w kategorii portret:

-I miejsce Józef Błachut kl.6c

-II miejsce Maciej Włodkowski kl.6d

-III miejsce Helena Marcyniak kl.7a,

-Antonina Lutz kl.7a

Wyróżnienia:

-Marta Bednarczyk kl.5a

-Mateusz Bednarczyk kl.8a

Akcenty Roku Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pojawiły się również w numerze lutowym redagowanej przez uczniów szkolnej gazetki,, Kurier Ochocki”. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i zachęcamy do lektury szkolnej gazetki ,,Kurier Ochocki”.