Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

„Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę”.

Hasło VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

3 marca 2021 roku Przyjaciółmi Biblioteki Szkolnej stali się pierwszoklasiści. W poczet czytelników biblioteki przyjętych zostało 64 uczniów. Wszyscy wychowankowie zostali zapoznani z regulaminem korzystania z biblioteki szkolnej oraz czytelni. Zajęcia biblioteczne wzbogacone zostały w ofiarowanie uczniom pierwszych lektur. Dla pierwszoklasistów ten dzień był pełen wrażeń i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci, a biblioteka będzie kojarzyła się z miejscem radosnym i bezpiecznym, z miejscem, gdzie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać.Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności.