Lekcje z klimatem. Przywróć naszą Ziemię! – webinarium dla młodzieży

Drodzy Uczniowie,

z okazji Światowego Dnia Ziemi zapraszamy do wzięcia udziału w ciekawych webinariach poświęconych kwestiom klimatycznym. Materiały znajdziecie na stronie www.lekcjezklimatem.pl . Serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych losami naszej planety do udziału w tym wydarzeniu oraz dyskusji w ramach zajęć lekcyjnych na poruszane podczas webinarium tematy. Niech to będzie nasz wspólny wkład w działania na rzecz naszej Ziemi!

Program webinarium:

1.WYKŁADY

“System klimatyczny Ziemi, co to cykl węglowy oraz jak działa efekt cieplarniany?” – wykład dr Aleksandry Kardaś (UW)
“Co mogę zrobić dla klimatu”? – wykład dr Magdaleny Budziszewskiej (UW)

2.WARSZTATY PRAKTYCZNE

Warsztat kulinarny z Jagną Niedzielską – zwracający uwagę na problem marnowania żywności;
Warsztat “ubraniowy” z Katarzyną Wolszczak – podkreślający kwestie zrównoważonej mody