Żywa lekcja historii z prof. Leszkiem Żukowskim

8 października w naszej szkole na spotkaniu z młodzieżą i rodzicami gościliśmy prof. Leszka Żukowskiego-Żołnierza Szarych Szeregów i Armii Krajowej, uczestnika Powstania Warszawskiego, ps.,,Antek”, więźnia obozów koncentracyjnych Flossenbürg i Dachau, prezesa Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w latach 2013-2020 oraz Przyjaciela Szkoły- prezesa Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego -p. Mirosława Chadę. Pan prof. Leszek Żukowski podzielił się z młodzieżą swoimi wspomnieniami z czasu wojny oraz pobytu w obozach. Dla młodych ludzi była to niekonwencjonalna, wspaniała lekcja historii, etosu Polskiego Państwa Podziemnego, kształtowania postaw. Szanownym Gościom-serdecznie dziękujemy!