Urodziny kombatanta

W październiku, w ramach całorocznej akcji ,,Urodziny Kombatanta”, we współpracy z Fundacją Polskiego Państwa Podziemnego, uczniowie naszej szkoły wysyłali kartki z życzeniami urodzinowymi do pani Ireny Kaczanowskiej- pseudonim ,,Zosia”, łączniczki w zgrupowaniu ,,Radosław”, w Batalionie ,,Miotła” oraz Haliny Jędrzejewskiej- pseudonim ,,Sławka”-sanitariuszki w  kompanii ,,Jerzyki’, w Batalionie ,,Miotła” w zgrupowaniu ,,Radosław”. Z radością odczytaliśmy list, który przesłała do nas sanitariuszka Maria Kowalska pseudonim „Myszka” z pułku ,,Baszta”.

Celem kontynuowanego od kilu lat w szkole projektu jest umacnianie więzi międzypokoleniowych, kształtowanie patriotycznych postaw wśród młodzieży, a przede wszystkim krzewienie pamięci o dokonaniach Bohaterów. 

 

 

 

Grupie zaangażowanych uczniów i wspierających Ich rodziców-dziękujemy!