Szkolne akcenty Roku Józefa Wybickiego i Ignacego Łukasiewicza

W związku z ogłoszeniem  przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku 2022 – Rokiem Ignacego Łukasiewicza i Józefa Wybickiego uczniowie naszej szkoły podjęli wiele inicjatyw, by uczcić  pamięć Wielkich Polaków. Ignacy Łukasiewicz zasłużył się przede wszystkim dla przemysłu i gospodarki Polski i jest powszechnie znany jako wynalazca lampy naftowej oraz  założyciel pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej. Z kolei, Józef Wybicki to dla Polaków przede wszystkim  autor “Mazurka Dąbrowskiego”, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego Oświecenia – wybitny humanista, prawnik, działacz społeczny i politycznyktóry całe swoje życie kierował się dewizą: ,,Aby z korzyścią dla ojczyzny. Podczas lekcji historii uczniowie poznawali biografię i dokonania Patronów 2022r. Chętni przygotowywali albumy o Patronach oraz prezentacje multimedialne.

W szkole został przeprowadzony konkurs literacko – historyczny ,,Dzieje hymnu polskiego”.

Z przyjemnością przedstawiamy jego wyniki:

-I miejsce – Wojciech Bartosz-Białoskórski – kl. 8a

-II miejsce – Urszula Bojakowska  – kl. 6b

-III miejsce – Antonina Kałwa – kl. 6b

Przeprowadzono  również konkurs na wykonany techniką dowolną portret Józefa Wybickiego lub Ignacego Łukasiewicza. Z przyjemnością przedstawiamy jego wyniki:

-I miejsce – Helena Marcyniak – kl. 8a

-II miejsce – Antonina Lutz – kl. 8a

-III miejsce – Helena Makowska – kl. 5c/ Maria Sójka – kl. 5a

W szkole zorganizowano wystawę prac uczniów poświęconą Patronom Roku 2022.

Akcenty Roku Józefa Wybickiego i Ignacego Łukasiewicza pojawią się również w marcowym numerze ,, Kuriera Ochockiego”.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i zachęcamy do lektury szkolnej gazetki ,,Kurier Ochocki”.

Cudowne prace naszych uczniów w galerii poniżej: