Ślubujemy…

13 października br. odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Galowe stroje, birety, a przede wszystkim uśmiechnięte buzie uczniów, podkreśliły doniosły moment chwili. Cieszyła nas obecność rodziców, którzy towarzyszyli swoim pociechom, a jednocześnie współorganizowali ten szczególny dzień. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas drugich pod czujnym okiem wychowawczyń. Nie mogło zabraknąć stałych elementów scenariusza, ślubowania na sztandar szkoły, aktu pasowania za pomocą magicznego ołówka oraz hymnu szkoły. Po złożeniu ślubowania pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni w poczet braci szkolnej. Po części oficjalnej był czas na wspólne wyjście i słodki poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości.

Uczniowie klas pierwszych otrzymali Wyprawki Czytelnicze: książkę „Pierwsze abecadło„, broszurę „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania. Wszystkim pierwszoklasistom i ich rodzicom życzymy miłej lektury.