Warsztaty “Integracja w metrze”

W środę 5 października 2022 klasa 7b wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Fundację Integracja oraz Metro Warszawskie. Celem spotkań jest dostarczenie dzieciom w ciekawy i angażujący sposób rzetelnej wiedzy na temat niepełnosprawności oraz nauczenie dzieci otwartości i wrażliwości.

Zajęcia prowadzone były przez profesjonalnych trenerów, którzy są osobami niepełnosprawnymi, ale ich życie i postawa wymyka się stereotypom. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego zachowania w metrze i dowiedzieli się jak zachować się w kontakcie z osobami z niepełnosprawnościami. Oprócz tego trenerzy pokazali, że pomimo ograniczeń wynikających z niepełnosprawności bardzo wiele można zrobić i osiągnąć w życiu. Panowie są sportowcami, pracują zawodowo, udzielają się społecznie, działają w fundacjach i pomagają innym. Pan Sebastian, który stracił wzrok w wypadku motocyklowym, nadal wyczynowo biega i jeździ na motorze, trenuje boks, jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Pokazuje, że ograniczenia nie istnieją, są tylko w naszej głowie, jego motto to: “nie widzę przeszkód”. Trenerzy pokazywali w bardzo ciekawy sposób, że bariery stwarzamy sobie sami i istnieją tylko w głowie. Dzieci dowiedziały się też, czym jest tolerancja i empatia.