Zajęcia integracyjne w terenie

27 października 2022 klasa 7b uczestniczyła w grze terenowej w pobliskim parku obok naszej szkoły. Zorganizowały ją dziewczynki, a rywalizowali głównie chłopcy i koleżanki z Ukrainy. Gra polegała na przebyciu 4 stacji, na których na uczestników czekały przeróżne zadania do wykonania. Uczniowie losowali kolor swojej drużyny i mieli za zadanie poszukać ukrytych w parku koleżanek. Każda z nic była za coś innego przebrana (nimfa, złodziejaszek, postać z filmu itp.). Każdą ze stacji organizatorki wyposażyły w rekwizyty (np. lina, duże klocki, jajo dinozaura), wyglądało to bardzo interesująco. Dziewczyny miały przygotowane dla drużyn zagadki, testy sprawnościowe, rebusy. W zależności od tego, jak drużyna sobie poradziła przyznawały odpowiednią ilość punktów.

Uczestnicy biegali w poszukiwaniu kolejnej stacji z koleżanką, gdzie czekały na nich zadania. Liczyła się szybkość, orientacja, sprawność oraz wiedza. Spędziliśmy ponad 2 godziny na powietrzu na dobrej zabawie, pogoda dopisała i wszystkim bardzo się podobało.