Wprowadzenie do działań wolontariackich- Most Wartości

We wtorek 4 października uczniowie klasy 8 a i 8 b uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu. Było ono odpowiedzią na społeczną potrzebę rozmowy o człowieku, człowieczeństwie i wartościach. Tego dnia odbyły się spotkania z osobami zaangażowanymi w pomoc wolontariacką i hospicyjną, rozmowy oraz prelekcje, które zostały przygotowane z myślą o młodzieży. Warsztaty miały na celu spojrzenie na człowieka jako postać wyjątkową w swojej jedności – postać złożoną z ciała, ducha, emocji, intelektu, psychiki. Przedstawiony został także jej holistyczny i transcendentny wymiar, jak również tożsamość społeczna. Uczniowie mieli okazję także zapoznać się z pracami artystycznymi poświęconymi człowiekowi. Grafiki, fotografie, obrazy oraz instalacje artystyczne pozwalały na dyskusje, rozważania i refleksje. Dawały przestrzeń do wymiany spostrzeżeń.

Niezwykłe okazało się też miejsce, w którym wydarzenie zostało przygotowane. Nasi uczniowie mieli okazję poznać od środka budynek Reduty Banku Polskiego przy ul. Bielańskiej 10. Była to zatem także podróż historyczna.

Spotkanie zostało przygotowane przez Fundację Hospicyjną MÓJ DOM.