Serce dla serca

Społeczność szkolna włączyła się w akcję charytatywną Serce dla serca, której idea ma na celu zbiórkę plastikowych nakrętek i przekazanie ich wybranej potrzebującej osobie, fundacji czy stowarzyszeniu np. na zakup wózków inwalidzkich, leczenie rehabilitacyjne, wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, zakup sprzętu leczniczego, leków. Plastikowe nakrętki zbierane są do czerwonego, metalowego pojemnika w kształcie serca,  umieszczonego  przy wejściu głównym naszej szkoły. Adresatem akcji jest również społeczność lokalna, którą zachęcamy do włączenia się w zbiórkę. Akcja wspaniale wpisuje się w działania Szkolnego Koła Wolontariatu i chęć niesienia pomocy innym. W momencie wypełnienia ,,serca”, nakrętki będą przekazywane wybranej przez społeczność szkolną fundacji charytatywnej zajmującej się pomocą osobom niepełnosprawnym i ciężko chorym.