Witaj Majowa Jutrzenko– szkolne akcenty 232.rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

W związku z 232 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja w naszej szkole podjęto wiele inicjatyw dla uczczenia tego ważnego w historii Polski wydarzenia. Podczas zajęć języka polskiego, historii oraz godzin do dyspozycji wychowawcy uczniowie poznawali okoliczności uchwalenia oraz tekst Ustawy Rządowej z dnia 3maja. Na korytarzu szkolnym młodzież z klasy ósmej w ramach projektu edukacyjnego z historii przygotowała okolicznościową gazetkę poświęconą tej ważnej w historii naszej Ojczyzny rocznicy – połączoną z wystawą prac konkursowych uczniów.

W szkole zostały zorganizowane konkursy: literacko-historyczny – ,,List do Ojców Konstytucji’’ oraz plastyczny- Portrety Ojców Konstytucji.

Z przyjemnością przedstawiamy wyniki:

Konkurs literacko-historyczny -,,List do Ojców Konstytucji’’:

-I miejsce –Marta Leszczyńska– kl.6b

-II miejsce –Zofia Młodkowska- kl.6b

-III miejsce ––Zofia Szwykowska-Tytman-kl.6b

Wyróżnienia:

-Hanna Dąbrowska-kl.6b

-Alicja Gerasik-kl.6b

Konkurs plastyczny- Portrety Ojców Konstytucji

-I miejsce – Mia Studzińska– kl.7a

-II miejsce –Safiya Yusupova- kl.6a

-III miejsce –– Natalia Sivak -kl.8a

Wyróżnienia:

-Wiktoria Nowakowska-kl.4a

-Weronika Khomyn-kl.6a

-Marta Bednarczyk-kl.6a

Szkolne akcenty Konstytucji 3 maja pojawią się również w szkolnej gazetce – ,,Kurierze Ochockim”. Zachęcamy Wszystkich do lektury artykułów naszego zespołu redakcyjnego.