Edukacja varsawianistyczna- udział w spacerze historycznym po Starym Mieście

26 września 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spacerze historycznym- ,,Aj, jaka ciekawa ta Warszawa”- ,,Stare Miasto klasycznie” z przewodnikiem po stolicy p. Agnieszką Dzieniszewską. Uczniowie zwiedzając swoją ,,Małą Ojczyznę” przeszli trasą i poznali dzieje: Placu Zamkowego – Bazyliki Archikatedralnej – Dziekanii – Kanonii – Gnojnej Góry – Rynku Starego Miasta – Barbakanu – ul. Freta (Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie) – Rynku Nowego Miasta – Placu Krasińskich- z Pomnikiem Powstania Warszawskiego i Pomnikiem Małego Powstańca.

Spacery przybliżyły uczniom historię Starego Miasta, biografię znanych Warszawiaków, jak również sławnych gości, którzy kiedyś zawitali do stolicy. Z każdym krokiem Mała Ojczyzna stawała im się bliższa. Cieszymy się, że młodzież miała możliwość kontaktu z żywą lekcją historią.

Pani Agnieszce Dzieniszewskiej-serdecznie dziękujemy!