WARSZAWSKI TEST COOPERA DLA WSZYSTKICH

Szanowni Państwo,

w imieniu Akademickiego Związku Sportowego Warszawa gorąco zapraszamy Państwa oraz uczniów Państwa szkoły do wzięcia udziału w akcji “Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły”. Odbywa się ona podczas organizowanego od lat “Testu Coopera dla Wszystkich” w ramach Ogólnopolskiej Akcji Promowania Sprawności Fizycznej.

WARSZAWSKI TEST COOPERA DLA WSZYSTKICH:

Ochota – Ośrodek Wawelska Aktywna Warszawa, ul. Wawelska 5 – 14.10.2023 r. (10:00–16:00)

Szkoła, dla której pobiegnie najwięcej osób otrzyma bon o wartości 3000 zł na zakup sprzętu sportowego. Wystarczy zachęcić uczniów, nauczycieli, znajomych.

Akcję Warszawski Test Coopera dla Wszystkich kierujemy do wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic, a w szczególności do uczniów szkół podstawowych i średnich wraz z ich rodzicami oraz uczelni wyższych. Liczymy, że wspólnie przyjdą na bieżnię, aby spędzić aktywnie czas i wybiegać sprzęt sportowy.

Współorganizatorem Testu Coopera na Ochocie jest Urząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy. Akcję wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Stołeczne Warszawa, Decathlon Warszawa. Partnerem wydarzenia jest Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Test Coopera

Jest to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku i polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu lub marszu. Jest stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców ale nie tylko. Jak pokazuje nasza akcja jest też dobrym sposobem na upowszechnianie aktywności fizycznej.

Kenneth Cooper opracował zestaw ćwiczeń obejmujących bieg, chód, pływanie i kolarstwo i jest uznawany za pioniera aerobiku.