Jak pięknie się różnić? lekcja z Muzeum POLIN

20 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN ,,Jak pięknie się różnić?”. Podczas zajęć młodzież szukała odpowiedzi na ważne pytania: Czym jest różnorodność? Czym jest integracja? Czy warto współpracować? Uczniowie podjęli dyskusję nad tym, co w sobie lubią, czym chcieliby dzielić się z innymi. Odkryli, że w grupie każdy jest potrzebny, a dzięki różnicom, współpraca może być bardziej owocna. Warsztaty stały się inspiracją do otwartości w patrzeniu na świat-gdzie różnić się jest pięknie, z tolerancją w stosunku do innych, bez uprzedzeń, dyskryminacji i krzywdzących stereotypów. Prowadzącym lekcje Paniom-Kamili Jarosińskiej i Marii Pawlak-serdecznie dziękujemy!