Wycieczka do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

20 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Sejmu RP. W trakcie wizyty młodzi ludzie wysłuchali wykładu na temat historii polskiego parlamentaryzmu oraz poznali jego dzieje współczesne. Pani przewodnik w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała zebranym o pracy posła oraz oprowadziła po gmachu Sejmu. Uczniowie mieli okazję zasiąść w ławach Galerii Sali Posiedzeń, zobaczyli Hol Główny, na którym znajdują się tablice upamiętniające posłów II Rzeczpospolitej poległych w czasie II wojny światowej i ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz okolice tzw. stolika dziennikarskiego- miejsca, gdzie zwyczajowo gromadzą się korespondenci sejmowi. Serdeczne podziękowania dla Biura Poselskiego pana Stanisława Tyszki i  dla pani Eweliny Kalbarczyk za zorganizowanie wizyty w Sejmie. To była wspaniała lekcja historii i parlamentaryzmu.