Matejko na planie filmowym

Realia dworu Zygmunta Starego, sprzęt filmowy, barwna scenografia, a wszystko to na wyciągnięcie ręki, sprawdzone przez klasę 5b, która w poniedziałek 19 lutego gościła na planie filmowym WFDiF. Uczniowie tego dnia wyruszyli bowiem w malarsko – filmową opowieść o pracy filmowców, przybliżającą powstawanie dzieła filmowego „Matejko na PLANIE FILMOWYM”. Scenografia, kostiumy oraz rekwizyty przeniosły ich do świata obrazów mistrza. Dały także dzieciom możliwość poczucia filmowej atmosfery miejsca, w którym filmy tworzone są od ponad 70 lat. Uczniowie poznali kolejne etapy powstawania filmu. Klaps megafon, krzesło reżysera, kamery oraz tajniki tworzenia kostiumów, scenografii, rekwizytów dostarczyły wielu emocji. Sięgnęły one jednak Zenitu, gdy uczniowie mogli przymierzyć wybrane kostiumy z produkcji filmowych WFDiF, wśród których były również kostiumy z planu najnowszej wersji „Akademii Pana Kleksa”. Na uczniów czekały także zagadki, zadania oraz firm pokazujący magię filmu i możliwości odtworzenia świata, do którego wstęp mamy tylko dzięki kinematografii.