Wincenty Witos-Patron Roku 2024 sprawozdanie z realizacji szkolnego projektu historycznego

W styczniu i w lutym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkolnym projekcie historycznym pod hasłem: ,,Wincenty Witos-Patron Roku 2024”. Podczas lekcji historii i na godzinach wychowawczych uczniowie poznawali życie i działalność Wincentego Witosa, jego zasługi dla Ojczyzny, wykonywali albumy i prezentacje multimedialne oraz tematyczną gazetkę poświęconą liderowi ruchu ludowego, ostatniemu z Ojców Niepodległości. W szkole przeprowadzono również konkursy: literacko- historyczny: Moje spotkanie z Witosem-opowiadanie odtwórcze oraz plastyczny -Portret Wincentego Witosa.

Mamy przyjemność przedstawić ich wyniki:

Konkurs-Moje spotkanie z Witosem:

I miejsce-Matylda Sielewicz-kl.6b

II miejsce-Antonina Biało-kl.6b

III miejsce-Sebastian Wielgosz-kl.6b

Wyróżnienia:

-Marta Bednarczyk-kl.8a

-Jakub Winiarski-kl.6b

-Aleksander Bober-kl.6b

Konkurs-Portret Wincentego Witosa:

I miejsce-Nikola Kowalczuk-kl.8a

II miejsce-Barbara Walencik-kl.7c

III miejsce-Malwina Molga-kl.6b

Wyróżnienia:

-Emilia Kazubek-kl.6a

-Maja Gawęda-kl.6a

-Addison Sophie-kl.7c

Artykuły poświęcone Witosowi znalazły się także w szkolnej gazetce ,,Kurierze Ochockim”. Zachęcamy Wszystkich do lektury!